Erogenetic

dna-1811955_sq61Erogenetic je body-psychoterapeutický systém působící ve třech dimenzích: Eros - naše životní touha a jiskra, s kterou jsme přišli na svět, Geny - naše struktura, převzaté dary i omezení, Etika - životní poslání a naše vnitřní pravda a etika. Uvedeme-li tyto tři roviny do souladu, život se přirozeně stává kouzelným dobrodružstvím, v kterém žijeme své dary v souladu se svou touhou a životním posláním.

Erogenetic nabízí velmi osobitý, hluboký a volný terapeutický proces, který spojuje techniky práce s tělem, dramaterapie, konstelací s učením o emocionální funkci vnitřních orgánů a vývojových fázích. Lze ho zažít individuálně nebo ve skupině, a to na víkendových nebo 5-ti denních sebeprožitkových seminářích. V roce 2019 plánujeme také začátek 3-letého profesionálního výcviku.

Přehled nejbližších termínů v roce 2018:

St-Ne 26.9.-30.9. Hlavice: Erogenetic konstelace (5 denní seminář)
Pá 30.11. 18:30-21:30 Praha: Naše životní síla (sebeprožitkový večer)
So+Ne 1.-2.12. Praha: Naše životní síla (víkendový seminář)
Út 4.12. Praha: Erogenetic výcvik – ochutnávka (večerní seminář)
St-Ne 6.-10.2.2019 Hlavice: Erogenetic konstelace (5 denní seminář)
2019: začátek 3-letého profesionálního výcviku Erogenetic

Grace_100x138Autorkou a lektorkou Erogeneticu je G. Grace Wallem (Dánsko), senior psychoterapeutka a výcviková trenérka. Po studiích v Londýně se věnovala biodynamické psychoterapii v institutu své tety Gerdy Boyesen. Díky svým mediálním schopnostem pracovala s klienty již jako teenager. Další zkušnosti získala v psychologické a psychiatrické praxi v Hamburgu a výcvicích akupunktury a psycho-kinesiologie. Koncem 80.let spojila své znalosti do vlastního systému Erogenetic, v kterém poskytuje individuální a skupinová sezení.

 

“Byl to velmi silný zážitek, silnější, než jsem čekal. V celé skupině byla velká důvěra a otevřenost. Grace dokáže citivým přístupem léčit a v konstelaci napomoci k léčení nejhlubších zranění.”  — Jirka

“Tenhle konstelační workshop skutečně mění naše životy! Mohu vřele doporučit z vlastní zkušenosti před rokem a půl, čerpám z toho zážitku dodnes.” — Ivana, psychoterapeutka

“Pro mne osobně jeden z nejsilnějších seminářů, které jsem absolvoval. Jeho vliv byl silně zřetelný ještě několik měsíců po jeho konání. A více lidí mělo podobnou zkušenost. Nejedná se o “obyčejné” konstelace – nejen kvůli použití hlasité reprodukce emočně oslovující hudby, ale také proto, že lektorka Grace má napojení a některé věci prostě “vidí”, aniž je vyslovíte.” — Tomáš Morcinek, lektor výcviků biodynamické psychoterapie

Grace je báječná bytost, skvělá odbornice a úžasný člověk – tohle všechno jí dává umění uhodit hřebík přesně na hlavičku beze zbytku a naprosto jasně navést, kudy kam v životě dál. Před časem mi moc pomohla a ten zásnubní prstýnek je na mé ruce i díky jejímu velkému přispění.” — Petra Fridrichová, lektorka a terapeutka

 

Přečtěte si více…

Naše vnitřní nastavení, jednání a interakce nás neustále ovlivňují, ať už vědomě nebo nevědomě. Různé informace a stavy se nepřetržitě přenášejí mezi všemi psychickými, emočními a tělesnými vrstvami, od úrovně orgánů a orgánových soustav po buněčnou úroveň.

Erogenetic přináší porozumění těmto fascinujícím životním procesům probíhajícím od prenatální fáze přes dětství po dospělost, pomáhá objevit jejich skrytý potenciál a odkrýt jednotlivá témata na úrovní těla, emocí, psychiky a spirituality.

Každé psychické téma se vztahuje k určité vývojové fázi dětství, elementu a tělesnému orgánu. Místo předkládání obecných řešení, které ve výsledku často nefungují, umožňuje Erogenetic přesně určit nutné kroky k vyřešení vnitřního konfliktu a posunu ve svém tématu dál. Přitom se soustředí na  individuální charakteristiky, zdroje a potlačené touhy a energie, kterým dává prostor, tak aby nás přirozeně vedly naším životem.

Erogenetic se nezaměřuje pouze na prozkoumání toho, co bylo, ale má v sobě silný prvek transformace. Umožňuje nervovému systému kvalitativně novou zkušenost, kterou potřeboval prožít v určitém životním období (od prenatálního období přes jednotlivé fáze ranného dětsví až po pubertu a dospívání), ale k jejímuž prožití tehdy nedošlo. Může to být potřeba bezpečí, uznání, péče, zájmu, rezonance, nebo naopak samostatnosti, vyhranění se atp. Klient touto novou zkušeností projde silně spojen s emocemi a svým vnitřním já a získá tím nový referenční bod, ke kterému se nadále bude emočně a pocitově vztahovat. Nebude jen přemýšlet jinak, ale bude především sám sebe cítit jinak.

V potlačené lásce se skrývá naše životní síla… rozhovor s Grace a její sestřenicí Mona Lisou Boyesen, spoluzakladatelkou biodynamické psychoterapie.

Uvolnění potlačených emocí lékem na vše? … pohled na terapeutickou scénu Londýna v časech hippies a počátky Erogeneticu očima Grace Wallem.

Vnitřní chaos a jeho logika … jak souvisí životní témata s emocionální funkcí tělesných orgánů?

Láska, závist, žárlivost… jsou emoce vždy vodítkem? Jak být sám sebou a zároveň s ostatními?

 

Kam dál?

Máte životní téma, s kterým si nevíte rady? – Přihlaste se na konstelační seminář Erogenetic.

Chcete poznat Erogenetic, ale nemáte moc volného času? – Přihlaste se na prožitkový večer nebo víkendový seminář v Praze.

Hledáte komplexní studium propojení těla a psychiky? – Přečtěte si o výcviku Erogenetic a přihlaste se na ochutnávkový večer v Praze.


For english text please visit erogenetic.eu