OSHO Meditace smíchu

smile-191626_640_360

Ze všeho nejdříve se třeba se zasmát, protože tím se naladíte na celý den. Jestli se probudíte se smíchem, brzy pocítíte, jak absurdní je život. Nic není vážné: vaše zklamání je směšné, i vaše utrpení je směšné, dokonce i vy jste směšní. Osho

Každé ráno, když se probudíte, ještě než otevřete oči, protáhněte se jako kočka. Protáhněte každé vlákno ve svém těle. Po 3-4 minutách se s očima stále zavřenýma začněte smát. Pět minut se prostě jen smějte. Zpočátku Vám to dá práci, ale brzy povede vaše snaha k upřímnému smíchu. Rozpusťte se v tom smíchu. Může trvat několik dnů, než se vám to opravdu povede, protože na to nejsme zvyklí, ale brzy bude váš smích spontánní a změní celý váš den.

Těm, kteří mají potíže se smát, nebo cítí, že jejich smích je neupřímný, Osho doporučuje tuto jednoduchou techniku:

Ráno na lačný žaludek vypijte asi dva litry vlažné vody s trochou soli. Vypijte ji rychle, jinak ji moc nevypijete. Pak se nahněte dopředu a podrážděte hrdlo. Začnete zvracet vodu a vyčistíte se. Nic jiného není třeba. Máte v sobě blok, takže kdykoli se chcete zasmát, smích se zastaví. Je to jógová očistná procedura. Očišťuje velmi intenzivně a uvolňuje průchody – mizí všechny bloky. Působí i jako emocionální očista. Udělá vám to dobře a celý den budete cítit čistotu. Smích, slzy, dokonce i vaše řeč budou vycházet z nejhlubšího centra. Dělejte to deset dní a váš smích bude široko – daleko nejlepší!