OSHO Meditace: Prohloubení a facilitace

nahrávám mapu....

Kdy:
15.11.2024 - 17.11.2024

Kde:
Praha - bude upřesněno

Kategorie:


(for english click here or scroll all the way down)

 

OSHO Meditace: Prohloubení znalostí a facilitace

S radostí Vás zveme na výcvik vedení OSHO meditací, vhodný je jak pro zkušené facilitátory meditací, tak pro nováčky do světa OSHO meditací.

“Je spousta věcí, které se naučíte pouze tak, že je začnete sami učit.”  — Osho

Poznejte esenci a prohlubte své znalosti OSHO meditací a získejte jistotu v jejich vedení, ať už mezi přáteli, v meditačním centru, wellness, nebo jiném prostředí.

Témata výcviku:

  • esence meditace podle Osha
  • Jedinečný přístup, myšlenky a výzkum v pozadí OSHO meditací.
  • OSHO Aktivní Meditace podrobně (Dynamická, Kundalini, Nadabrahma, Mandala, Vipassana a další): jejich esence, jednotlivé fáze, rozdíly mezi nimi, kontraindikace…
  • krátké meditace starých súter pro všední den a jak je používat v roli facilitátora
  • úloha facilitátora meditace, instrukce a zásady, držení hranic a prostoru, praktické záležitosti
  • uvolněná komunikace, uzemnění, naladění se na sebe i na účastníky meditace, jak odpovídat na otázky
  • nácvik uvedení meditace před skupinou, včetně zpětné vazby
  • prostor pro Vaše otázky

Vše projdeme teoreticky i sebezkušenostně, součástí programu je několik hodinových i kratších OSHO meditací. Navíc dostanete tištěný manuál.

Jediný certifikovaný výcvik v ČR. Tento výcvik poskytuje také OSHO Multiversita v Puně, kde ho lze absolvovat i online. Certifikát z výcviku vyžadují některá meditační centra, pokud u nich chcete meditace facilitovat.

Pokud sedíte se zavřenýma očima, je zapojena vaše hlava. Pokračujete dál a dál ve své hlavě – je spousta lidí, kteří pospolu roky sedí se zavřenýma očima a opakují mantru. Ale mantra se pohybuje jen v hlavě, nejste zahrnuti celí. Až vaše celistvost je spojena s existencí.

.. Bez aktivity se budete jen toulat v mysli. — Osho

Lektorem výcviku je Shivo, certifikovaný facilitátor výcviku s 14 lety zkušeností s OSHO meditacemi, posledních 9 let i v rámci OSHO informačního centra v Praze.

Výcvik facilitátorů meditací byl nezapomenutelný zážitek. Kladl se velký důraz na praxi a reálnou zkušenost. Interaktivně jsme v malých skupinkách zkoušeli různé scénáře, které nás mohou čekat, přičemž skupinová energie byla neuvěřitelná a lektor zkrátka úžasný. – Kevin

Díky, že jsem mohla být součástí něčeho většího. Díky za poznání nových tváří všech účastníků a krátkých nahlédnutí do jejich životů, za společné učení, prožitek, radost, zkušenosti a smích. Díky Shivovi za čistotu a opravdovost ve vedení k OSHO meditacím. – Hanka

Vděčnost. Nejen za prožité meditace, ale také za jasné srozumitelné vedení, velmi pečlivé naslouchání, jasné držení času a struktury, mnoho drobných cvičení, které velmi zvědomovaly. Obdiv za připravenou a naplněnou akci. A lidskost s jakou to celé bylo podáno. – Šárka

Přespání je možné na místě ve vlastním spacáku (250 Kč/noc).

Výcvik probíhá v češtině. 

Výcvik probíhá v Praze od pátku 16:00 a končí v neděli do 17:30. V sobotu a neděli začíná program v 8:00 ráno (s přestávkami na snídani, oběd a večeři). V pátek a sobotu se končí kolem 21h.

Termín:  15.-17. listopad 2024, registrujte se předběžně přes formulář.

Cena výcviku: 5200,- při registraci do 15.8.2024, později 7000,- Počet míst omezen na 14.