OSHO Meditace smíchu

Ze všeho nejdříve se třeba se zasmát, protože tím se naladíte na celý den. Jestli se probudíte se smíchem, brzy pocítíte, jak absurdní je život. Nic není vážné: vaše zklamání je směšné, i vaše utrpení je směšné, dokonce i vy jste směšní. Osho

Každé ráno, když se probudíte, ještě než otevřete oči, protáhněte se jako kočka. Protáhněte každé vlákno ve svém těle. Po 3-4 minutách se s očima stále zavřenýma začněte smát. Pět minut se prostě jen smějte. Zpočátku Vám to dá práci, ale brzy povede vaše snaha k upřímnému smíchu. Rozpusťte se v tom smíchu. Může trvat několik dnů, než se vám to opravdu povede, protože na to nejsme zvyklí, ale brzy bude váš smích spontánní a změní celý váš den.

Těm, kteří mají potíže se smát, nebo cítí, že jejich smích je neupřímný, Osho doporučuje tuto jednoduchou techniku:

Ráno na lačný žaludek vypijte asi dva litry vlažné vody s trochou soli. Vypijte ji rychle, jinak ji moc nevypijete. Pak se nahněte dopředu a podrážděte hrdlo. Začnete zvracet vodu a vyčistíte se. Nic jiného není třeba. Máte v sobě blok, takže kdykoli se chcete zasmát, smích se zastaví. Je to jógová očistná procedura. Očišťuje velmi intenzivně a uvolňuje průchody – mizí všechny bloky. Působí i jako emocionální očista. Udělá vám to dobře a celý den budete cítit čistotu. Smích, slzy, dokonce i vaše řeč budou vycházet z nejhlubšího centra. Dělejte to deset dní a váš smích bude široko – daleko nejlepší!