OSHO Mandala meditace

Každý kruh obsahuje  střed. V prvních třech fázích této energetické a mocné techniky je cílem „vystředění“ – vytvořením kruhu energie. Ve čtvrté fázi je to uvolnění.

Snažíte se dokončit kruh mandaly s ostatními, muž s ženou, žena s mužem, snaží se dokončit kruh. V některých chvílích se linky setkají, ale ještě se ani nepotkaly a už nastává rozchod – a jste opět poloviční. Když se stanete celiství uvnitř, kruhem – uplným, soběstačným, žádné linky nevedou ven ke druhému, uvnitř je dokonalý kruh – pak ve vás začne něco kvést.
— Osho: The Psychology of the Esoteric, #11

Meditace trvá 1 hodinu a má 4 fáze po 15 min. Končí třemi údery gongu.

  1. S otevřenýma očima běžte na místě. Kolena zvedejte jak vysoko je to jen možné. Dovolte svému dechu, aby byl hluboký a rovnoměrný. Pokračujte… Rozpohybuje to energii uvnitř.
     
  2. Sedněte si se zavřenýma očima a nechte ústa otevřená a uvolněná. Dovolte svému tělu se o kývat jako rákos ve větru – ze strany na stranu, dopředu a nazad, kolem dokola jak se to samo děje. Přinese to probuzené energie do centra pupku.
     
  3. Lehněte si na záda a nechte svou hlavu bez pohybu. Otevřete oči a otáčejte s nimi ve směru hodinových ručiček. Otáčejte jimi naplno v očních jamkách jako byste sledovali sekundovou ručičku velkých hodin. Začněte pomalu, potom pomalu zrychlujte a zrychlujte. Nechte ústa otevřená a čelist uvolněnou. Dýchejte jemně a pravidelně.
     
  4. Zavřete oči a zůstaňte v klidu.