OSHO No-dimensions

Tato meditace je založena na sufijské technice dále rozvinuté Oshem. Použitím dechu a koordinovaných pohybů následovaných vířením se vaše energie zastředí do hary, centra životní energie pod pupkem. Odtud můžete sledovat svou mysl a zažít uvědomění a celistvost – tělo se pohybuje ve všech směrech zatímco střed zůstává bez pohybu.

Instrukce:

Meditace trvá 1 hodinu a má 3 fáze – v prvních 2 fázích jsou oči otevřené a nezaostřené, ve třetí fázi zavřené. Končí třemi údery gongu.

1.fáze (30 min)

Opakujte sekvenci 6 pohybů doprovázených zvukem „šu“ vycházejícím z pupku směrem k hrdlu. Zvuk uvolní váš pohyb a ulehčí meditaci. Zůstaňte v milujícím srdci a zastředěné pozornosti.

Začněte ve stoje na jednom místě, s levou rukou na srdci a pravou na haře a vyčkejte na zvonek.

Přesuňte ruce na haru, hřbety rukou se dotýkají a prsty ukazují dolu. Nadechněte se nosem a veďte ruce nahoru k srdci. Vydechněte se zvukem „šu“ současně s návratem levé ruky zpět na haru, pohybem pravé ruky před sebe (dlaní dolu) a vykročením praovou nohou jeden krok vpřed. Poté se vraťte do výchozí  pozice s oběma rukama na haře. Stejný pohyb opakujte s vykročením druhou nohou, potom v pravo a vlevo a nakonec dozadu po směru a proti směru hodinových ručiček. Pohybujte se ladně a plynule v rytmu s hudbou.

2.fáze (15 min)

Se složenýma rukama na hrudi se na chvíli pokloňte ve znamení milující vděčnosti sobě a existenci. S hudbou upažte a začněte se vířit doleva, nebo do prava, jak budete cítit. Polohu svých rukou můžete během víření měnit, tak jak vám bude pohodlné. Točíte se jako malé děti. Začněte pomalu, jakmile si vaše tělo zvykne, pohyb se přirozeně zrychlí. Pokud by se vám motala hlava, je v pořádku zastavit a začít znova. Na konci zpomalte a opět překřižte své paže před hrudníkem.

3.fáze (15 min)

Lehněte si na břicho, zavřete oči a nechte nasbíranou energii proudit skrze vás. Pokud by to pro vás nebylo pohodlné, můžete si lehnout na záda. Není třeba nic dělat, jen buďte.