OSHO Dynamická meditace – proč ji dělat?

OSHO Dynamická meditace je účinným nástrojem k prolomení nezdravých stereotypů, které si budujeme v civilizovaném světě, a návratu ke své původní energii a potenciálu. Vyžaduje Vaši plnou účast, trochu se zapotíte, ale výsledek stojí za to!

Je to prosté, podívejte se na malé děti. Jsou plni energie, nadšení, zájmu, radosti, někdy i vzteku a smutku – prostě žijou to co je. Jsou v kontaktu se svojí energií. Emoce si nevybírají, ani se za ně nestydí.

Podívejte se na lidi v tramvaji nebo metru jedoucí ráno do práce. Prohlédněte si ty unavené a povadlé obličeje. Nebo nervózní a spěchající…. už od rána – před námi je celý den!

OSHO Dynamická meditace nás vrací k našim kořenům. Je aktivní, pohybová – začneme intenzivním dýcháním a katarzí k uvolnění stresu a rozproudění naší energie. Aktivita, pohyb, chaos a katarze nám pomáhají přesunout se z hlavy do srdce, a vyjádřit všechny pocity a emoce, které během běžného dne potlačujeme, protože “se to nehodí”, nebo “se to nemá”. Vymaníme se z kontroly naší hlavy a opět se zkontaktujeme s impulzy svého těla. Následuje meditace v tichu, kde máme možnost zažít svobodu a hluboký mír, který je za neutuchající myslí a nashromážděnými neurózami. A nakonec tanec – meditace končí oslavou! Dovedete si představit něco lepšího? :-)

OSHO Dynamická meditace je moje oblíbená. Brzké vstávání se vyplácí následnou energií a pohodou po celý den. — Shivo

Nejvhodnější doba na meditaci je brzké ráno v době kdy se probouzí příroda, noc odchází a slunce vystupuje na oblohu a vše je bdělé a přítomné. Můžete dělat meditaci sami doma, nebo meditovat spolu s dalšími lidmi, což bývá jednodušší.

Meditaci pořádáme pravidelně – každý týden.

Proč ji dělat pravidelně? Ze stejného důvodu, jako pravidelně cvičíme, nebo si čistíme zuby. Pokud žijeme ve městě, jsme neustále vystaveni stresu a pravidlům, které jdou proti naší biologické přirozenosti. Meditace nám pomůže naši energii očistit. Navíc s každým opakováním nacházíme nové možnosti svého bytí a meditace je tak cestou seberozvoje.

Tato meditace mi přináší větší klid a otevřenost do mého života. Mnohem snadněji a častěji se směji, spontánně se vyjadřuji a jsem živější a plná energie. Jsem schopná si sednout do meditace a jen tak být, aniž by mě má mysl významně obtěžovala. Patří k mé pravidelné duševní hygieně. — Gaia