Sufijská cesta lásky

nahrávám mapu....

Kdy:
25.02.2017 - 26.02.2017
8:00 - 18:00

Kde:
Kamala

Kategorie:


Zpěv srdce: Sufijská cesta lásky s Atmanandou

atma1cr

Díval jsem se do chrámů, kostelů a mešit. Ale Boha jsem našel ve svém srdci. — Rumi

Pokud nejsi se svým Milovaným, hledej! A pokud jste spojeni, oslavuj! — Rumi

Sufi se nezajímá o znalosti. Zajímá se o lásku, intezivní vášnivou lásku. Jak se zamilovat do všeho, jak být v souladu s celkem, jak přemostit propast mezi tvorbou a tvořitelem. — Osho

Otevřte své srdce univerzální lásce, podpořte svou životní sílu skrze léčivé zvuky, tance a meditace na sufi workshopu s Atmanandou.

Čekají nás Osho sufijské meditace, zpěv zikker a tance univerzálního míru. Pomocí vířivých tanců dervišů a extatické hudby a technik vedoucích do našeho středu si rozpomeneme na blaženost, původní stav naší duše, náš domov.

Sufismus není součástí islámu, naopak islám je součástí sufismu. Sufismus existoval před Mohamedem a bude tu i po tom, co bude Mohamed úplně zapomenut. Náboženství přicházejí a zase mizí. Sufismus přetrvává, pokračuje, protože není dogmatem, je opravdovým srdcem náboženství. — Osho

Súfí mají krásné rčení: “Bůh nelze najít hledáním a nikdy není nalezen těmi, co nehledají.”

Nejdříve je třeba hledat a potom odevzdat své hledání, protože v hledání trvá i existence hledajícího. Tím hledajícím je ego. Samozřejme, pokud nikdy nezačnete hledat, nikdy nenajdete. Musíte prahnout po Bohu. Musíte mu vyjít vstříc, tápaje ve tmě.

Ale nestaňte se závislými na svém tápání. Přijde moment, kdy budete cítit, že vaše vůle Vás nevede k úspěchu. Ale ten moment přijde pouze s vůlí, snahou, námahou. Ten moment přijde, když cítíte, že Vaše vůle selhala, že jste naprosto poraženi. V té absolutní porážce je vítězství. …čtěte dále

atmananda_profil200Santosh Atmananda (Itálie) miluje sdílení učení a meditačních technik mistra Osha, které jsou již dlouho součástí jeho života. Atmananda je vděčný za mnohaletou meditační zkušenost každodenního života v italské Osho kumunitě Miasto.

Z meditačních technik ho nejvíce oslovují sufijské techniky a cesta srdce, kterou představují vířící dervišové. Léta prohlubuje svou lásku k Sufi tradici v retreatech Zahiry a Videhy a s otevřeným srdcem vede Sufi meditační kempy na různých místech Itálie. Nyní máme možnost ho zažít a poznat skrze něj Sufi tradici i u nás.

Seminář bude probíhat v italštině s tlumočením do češtiny.

Kdy: sobota 25.2. 8:00-18:00, neděle 26.2. 8:00-17:00

Kde: Kamala, Náměstí dr. Holého 7, Praha 8

Cena: jeden den 1800 Kč, oba dny 3300 Kč.

Kapacita omezena, přednost mají ti, co příjdou na oba dva dny.

Registrace přes formulář nebo e-mailem na oshocentrum@gmail.com.

atma2cr800