Meditace

Chcete meditovat, ale přijde Vám to únavné nebo nudné? Obtížně se soustředíte?

OSHO meditace jsou tradiční meditační techniky upravené pro člověka současné doby a současného životního stylu. Tyto meditace jsou aktivní, obsahují pohyb, tanec, práci s dechem nebo hlasem. To nám umožní spojit se lépe s tělem a pocity, které během běžného dne v „civilizovaném světě“ nemají prostor k vyjádření. Náš střed se tak může přesunout z hlavy do srdce a celého těla, které se pak stává naším spojencem a poskytne nám svoji živoucí energii a radost.

“Tělo – srdce – mysl. Všechny mé meditace mají stejný směr. Začínají tělem, procházejí srdcem, dosáhnou mysli a překračují ji.” — Osho

Meditace jsou vhodné pro každého, i pro úplné začátečníky bez jakýchkoliv zkušeností, a nevyžadují žádnou zvláštní fyzickou průpravu nebo kondici.

Chcete meditaci zkusit?  Pravidelné ranní meditace se konají každé úterý a čtvrtek.

Chcete prohloubit svoji znalost meditací a naučit se jimi provázet i ostatní?  Pořádáme výcvik pro facilitátory meditací s velmi zkušenou senior lektorkou Vatayanou.

Chcete více informací?  Přečtěte si Proč aktivní meditace.

Meditace lze dělat doma. Zde najdete instrukce a bližší informace k jednotlivým OSHO meditacím:

(instrukce k následujícím meditacím jsou v angličtině)

Snadněji jdou meditace v podpůrném prostředí skupiny. Skupina dodá Vaší meditaci energii a posune ji o kousek dál. Vše jde lépe a navíc je to zábavnější!

Pokud jste u nás poprvé, přečtěte si Praktické informace k meditacím.