OSHO meditace zlatého světla

Rádi byste propojili svou vnitřní mužskou a ženskou polaritu? Tato jednoduchá meditace propojuje světlo a tmu v nás, aktivitu a odevzdání a vede nás k hlubokému uvolění.

Je to jednoduchá metoda, jak transformovat svou energii a vést ji nahoru. Provádějte ji 2x denně po dobu 20 minut.

Ležte na zádech, jako kdybyste leželi v posteli. Oči mějte zavřené. Když nadechujete, vizualizujte si velké světlo, vstupující do vašeho těla hlavou, jako kdyby vám nad hlavou vyšlo Slunce. Vaše tělo je prázdné a zlaté světlo do něj proniká, jde hlouběji a hlouběji, prochází jím a vychází vašimi prsty u nohou. Když se nadechujete, nadechujete se s touto představou.

Když vydechujete, vizualizujte si tmu, která vstupuje vašimi prsty u nohou – velkou řeku tmy, vstupující vašimi prsty u nohou, stoupající tělem a vycházející hlavou. Dýchejte pomalu a zhluboka, abyste mohli vizualizovat. Pokračujte velmi pomalu, vaše tělo je uvolněné.

Při nádechu vstupuje do vašeho těla zlaté světlo. Očišťuje vaše tělo a naplňuje vás tvořivostí. Je to mužská energie.

Při výdechu nechte temnotu, tu největší temnotu, kterou si dokážete představit, temnou noc, temnou řeku, procházet od prstů na nohou nahoru – to je ženská energie. Ta vás utiší, budete vnímavější, zklidní vás, nechá vás odpočinout.

Kdy je nejlepší dělat tuto meditaci?

  1. Nejvhodnější čas je ráno, těsně před tím, než vstanete z postele – od chvíle, kdy cítíte, že jste probuzení, bdělí. Po probuzení jste velice jemní, vnímaví a čerství, můžete proto jít velmi hluboko. Když jste se právě probrali ze spánku, pracuje vaše mysl méně než jindy, jsou tam mezery, jimiž vnikne metoda do vašeho nejhlubšího centra. A brzy ráno, když se probouzíte vy i celá země, probíhá celým světem velká vlna probuzení – využijte ji, nenechte si ujít příležitost.
  2. Druhý nejvhodnější čas je večer, než jdete spát. Lehněte si do postele, na několik minut se uvolněte. Když začínáte cítit, že se pohybujete mezi spánkem a bděním, začněte proces znovu. Provádějte meditaci 20 minut. Když při tom usnete, je to ještě lepší, meditace zůstane v podvědomí a bude tam pracovat sama.

Když budete provádět tuto jednoduchou techniku po každý den, budete překvapeni – meditace se začala dít sama.

Převzato z Osho, The Secret of Secrets, Vol 2, Ch 13

Poslechněte si v originále zde.

Tuto meditaci si vyzkoušíme na výcviku OSHO meditací.