První a druhá čakra – individualita a vztahy

nahrávám mapu....

Kdy:
30.03.2016
18:00 - 19:15

Kde:
Centrum Equilibré

Kategorie:


Než postoupíme dále ke třetí čakře (solaru), podíváme se na vztah první a druhé čakry. Čakry jsou energetická místa v těle vztahující se k různým oblastem života člověka. Když postupujeme od první čakry v oblasti spodního konce páteře k sedmé čakře na temenu hlavy, procházíme postupně všechna témata lidského života od narození po smrt. Polarita čaker se na této cestě střídá. První čakra má mužskou polaritu, druhá čakra ženskou, třetí mužskou a tak dále. Poslední, sedmá, čakra sjednocuje polarity a dualitu překračuje. Tantra si všímá i vztahů mezi jednotlivými čakrami ve svých technikách „sňatku čaker“. Stejně jako muž a žena jsou naprosto odlišní ve své polaritě, sousední čakry jsou naprosto odlišné ve svých tématech a energiích. V tomto večeru se podíváme na vztah mezi první a druhou čakrou a prozkoumáme jejich spolupráci. Čeká nás tanec a různá cvičení na téma dané čakry, včetně potkávání se s ostatními. V celé sérii večerů postupně projdeme celý náš energetický systém a dotkneme se všech hlavních témat lidské existence. Uvolníme se tak do plnějšího a hlubšího prožívání všech oblastí našeho života a najdeme v nich větší svobodu.

První čakra – naše kořeny + Druhá čakra – vztahy a emoce

První čakra je zdrojem naší životní energie. Je spojená s naší animální částí, divokostí a sexualitou. První čakra nebere ohled na ostatní a je o našich kořenech. Vztahujeme se v ní ke svému tělu a fyzickým potřebám. Od první k druhé čakře přecházíme z individuality do vztahu.

Jsme spojeni se svým tělem? Žijeme ve fyzické realitě? Máme energii do života? Máme zakořeněni ve svém životě, v realitě? 

Druhá čakra je místem vztahu ke světu kolem i k sobě samému. Jak se sám se sebou cítím? Jak se cítím s druhým člověkem? Druhá čakra je tak hlubokou studnou všech možných emocí a pocitů, od lásky a náklonnosti po smutek a samotu. Potkáváme se zde se sexualitou v rovině vášně, smyslnosti, touhy a potěšení.

Jsme spojeni se svými pocity? Prožíváme své emoce do jejich hloubky? Cítíme se být milováni? Plyneme s proudem svého života?

Gaia_Shivo_small Večerem Vás provede Gaia a Shivo, kteří s čakrovým systémem podle Osha pracují již řadu let.

Vstup 200 Kč.

Zvýhodněný vstup včetně OSHO meditace následující od 19:30 je 300 Kč.

Čakrové večery:
3.2.  První čakra – naše kořeny
2.3.  Druhá čakra – vztahy a emoce
30.3. První a druhá čakra – individualita a vztahy
13.4.  Třetí čakra – síla a sebehodnota
Čtvrtá čakra – láska a svoboda
Pátá čakra – tvorba a komunikace
Šestá čakra – intuice a vize
Sedmá čakra – vyšší vědomí

Přečtěte si více o čakrách.