OSHO meditace zlatého světla

Je to jednoduchá metoda, jak transformovat svou energii a vést ji nahoru. Provádějte ji nejméně 2x denně po dobu 20 minut.

Ležte na zádech, jako kdybyste leželi v posteli. Oči mějte zavřené. Když nadechujete, vizualizujte si velké světlo, vstupující do vašeho těla hlavou, jako kdyby vám nad hlavou vyšlo Slunce. Vaše tělo je prázdné a zlaté světlo do něj proniká, jde hlouběji a hlouběji, prochází jím a vychází vašimi prsty u nohou. Když se nadechujete, nadechujete se s touto představou.

Když vydechujete, vizualizujte si tmu, která vstupuje vašimi prsty u nohou – velkou řeku tmy, vstupující vašimi prsty u nohou, stoupající tělem a vycházející hlavou. Dýchejte pomalu a zhluboka, abyste mohli vizualizovat. Pokračujte velmi pomalu, vaše tělo je uvolněné.

Při nádechu vstupuje do vašeho těla zlaté světlo. Očišťuje vaše tělo a naplňuje vás tvořivostí. Je to mužská energie.

Při výdechu nechte temnotu, tu největší temnotu, kterou si dokážete představit, temnou noc, temnou řeku, procházet od prstů na nohou nahoru – to je ženská energie. Ta vás utiší, budete vnímavější, zklidní vás, nechá vás odpočinout.

Kdy je nejlepší dělat tuto meditaci?

  1. Nejvhodnější čas je ráno, těsně před tím, než vstanete z postele – od chvíle, kdy cítíte, že jste probuzení, bdělí. Po probuzení jste velice jemní, vnímaví a čerství, můžete proto jít velmi hluboko. Když jste se právě probrali ze spánku, pracuje vaše mysl méně než jindy, jsou tam mezery, jimiž vnikne metoda do vašeho nejhlubšího centra. A brzy ráno, když se probouzíte vy i celá země, probíhá celým světem velká vlna probuzení – využijte ji, nenechte si ujít příležitost.
  2. Druhý nejvhodnější čas je v noci, když jdete spát. Lehněte si do postele, na několik minut se uvolněte. Když začínáte cítit, že se pohybujete mezi spánkem a bděním, začněte proces znovu. Provádějte meditaci 20 minut. Když při tom usnete, je to ještě lepší, meditace zůstane v podvědomí a bude tam pracovat sama.

Když budete provádět tuto jednoduchou techniku po každý den, budete překvapeni – meditace se začala dít sama.

Převzato z Osho – „The Secret of Secrets“.

Poslechněte si v originále zde.

Tuto meditaci vždy také doporučuje Vatayana na výcviku OSHO meditací, kde si ji také vyzkoušíme.