Odpověď na vše

Zapomeň své odpovědi, pokud chceš najít svou otázku. Je téměř nemožné v tomhle zhluku a zmatku odpovědí, které vás obklopují, najít správnou otázku – a správná otázka je klíčem.


Já vám nedám žádné odpovědi. Pokud jste přišli pro odpověď za mnou, jste u špatné osoby. Nedám vám žádné mapy vědomí, ani koncept boha. Dám vám žízeň, intenzivní žízeň. Přinesu naléhavost najít svou vlastní autentickou otázku. Následně vše půjde samo…


Odpovědi nepomohou, potřebujete jiný stav vědomí. Pouze skrze jiný stav vědomí může přijít odpověď. Skrze dotazování se se začnete měnit. Vše zpochybněte a nebuďte obětí jednoduchých odpovědí. Pokračujte v dotazování až na samý konec, až se vaše dotazováni zkoncentruje do jednoho bodu. Ten jde jako šíp do srdce, proniká do hloubky.


Je to bolestivé, ale bez bolesti toho nelze dosáhnout. Utrpení je součástí růstu. Hledáte pohodlí a pak si vypůjčujete odpovědi. Pak nechoďte za mnou, protože já vás vrhnu do jeskyně vašeho vlastního bytí.


Osho – The true sage #2

 

Obrázek je vybrán z OSHO Zen tarotu a je k němu následující komentář:

Zen říká, že když odhodíš všechny své vědomosti… když se zbavíš všeho, co ti dali druzí, nabyde tvůj život nové kvality, jíž je nevinnost.

Tak bude ukřižována tvá persona, tvá osobnost, a tvoje nevinnost dojde vzkříšení, staneš se znovu dítětem, znovuzrozeným.

OshoDang Dang Doko Dang #7

Nevinnost, jejímž průvodcem je hluboká životní zkušenost, je dětská, ale ne dětinská. Nevinnost dítěte je krásná, ale nevědomá. Jeho nevinnost nahradí nedůvěra a pochybnosti, jakmile povyroste a uvidí, že svět je nebezpečné a hrozivé místo. Nevinnost plně prožívaného života je naproti tomu moudrá a přijímá neustálé proměny zázračného života.